EST ENG RUS

 


     


Asfaldijoonistusvõistlus 2023

See õppeaasta on meie koolile eriline. Nimelt on käsil juubeliaasta ning veebruaris tähistame kooli 105. juubelit. Sellega seoses on plaanis mitmeid põnevaid üritusi, millest esimene toimus 21. septembril. Järjekorras teine asfaldijoonistusvõistlus, mis oligi seekord pühendatud tähtsale aastapäevale. Sel aastal osales kogu kool ning iga klass pani välja 4-liikmelise võistkonna. Tore oli näha, kuidas õpilased sõbralikult pilte joonistades tegid koostööd ning oldi hingega töö vormistamise juures. Nagu ikka, siis žüriil oli otsuse tegemine väga keeruline. Siiski jäid eriliselt silma 2.b, 7.b ja 8.a kunstiteosed. Veel märgiti ära 8.d, 9.c, 6.a ja 8.b teosed. Aitäh kõigile osalejatele!

Ürituse idee autor: kunstiõpetaja Epp Korp

Fotod ja korraldajad: Epp Korp, Tuuli Särekanno

 


Maailmakoristuspäev

16. septembril toimus taas maailmakoristuspäev. Koole kutsuti kahe nädala jooksul üles koos klassidega aktsioonis osalema. Meie gümnaasiumist käis koristamas 10 klassitäit õpilasi. Puhtaks said ümbruskonna tänavad, haljasalad, laste mänguväljakud ja ka Tondi mõisapark. Suur tänu õpilastele ja klassijuhatajatele, kes aitasid maailma puhtamaks teha!


Autovaba päev

Autovaba päeva raames tuletas 3. c klass meelde, miks on kiiver oluline ja kuidas turvaliselt liigelda. Uurisime oma kiivreid, et jõuda selgusele, kas nad vastavad nõutele ja kaitsevad meid piisavalt. Täpsemalt otsisime standardi CE EN 1078 märgist, mida peavad omama kõik Euroopas kasutusel olevad jalgratturite, rulatajate ja rulluisutajatele mõeldud kiivrid. Lisaks aastat, millal kiiver toodetud, sest üle 5 aastased kiivrid tuleks juba välja vahetada. Tegime ka meeleoluka katse, kas ja kuidas kiiver muna kaitseb. Katse tõestas, et kiiver kaitses muna ja kaitseb ka meie pead, kui see on nõuetele vastav ning õigesti kinnitatud. Lõpetuseks said soovijad ka oma kiivreid kaunistada teemakohaste kleepsudega. 3. klass soovib kõigile mõnusat ja turvalist liiklemist ning soovitab kõigil oma kiiver kriitilise pilguga üle vaadata. #kannankiivrit Aitäh, Transpordiamet heade materjalide eest!
 
3.c klassijuhataja Karmen Aasma


Politseinikud koolitunnis

22. septembril külastasid kooli kolm politseiniku, kes rääkisid 1. klassiga turvalisest liiklemisest. Tuletati meelde, kuidas ohutult sõiduteed ületada, rattaga sõita ning miks on helkuri kandmine väga oluline. Õpilased oskasid suurepäraselt vastata küsimusele, mida ette võtta kui on juhtunud õnnetus. Kõik teadsid häirekeskuse numbrit ning mida sinna helistades täpselt öelda tuleb. Samuti on oluline, et iga laps teaks oma vanemate telefoninumbreid peast. 

Suur tänu politseitöötajatele toreda loengu eest!


Arenda eeskätt oma pärisaru

20.septembril osales 9.c klass Noored Kooli töörühma poolt pakutud e-tunnis „Jaan Aru-Mis on tehisaru?“ Eesti üks juhtivamaid ajuteadlasi Jaan Aru võrdles oma loengus tehisaju ja pärisaju. Teadur kutsus üles kasutama tehisaju mõistlikult kui oma aju treenerit ja toetajat. Kõlame jäi üleskutse arendada eeskätt oma päris aru ja panna oma mõtlemismuskel tööle. Kuuldu kinnistamiseks täitsid  õpilased eelnevalt edastatud töölehed.

Klassijuhataja Piret Vahtra


Tulevased sündmused:


01.09-30.09 Sammulugemisvõistlus "Pane kondimootor tööle!"
15-20.09 Rebaste ristimine
20.09 Asfaldijoonistusvõistlus
22.09 Autovaba päev
25.-29.09 Sügisandide näitus
11.09-24.09 Maailmakoristuspäev
25.09-29.09 Spordinädal

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogin

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.