EST ENG RUS

 


     


Koidulauliku valgel koolivoor

15. novembril toimus etluskonkursi "Koidulauliku valgel" koolivoor.
Klassivoorude 5.-7. klasside parimad etlejad esitasid Koidula luuletusi. Vanem kooliaste luges Kersti Merilaasi loomingut.
Täname kõiki esinejaid luuleelamuste eest. Hoiame pöialt õpilastele, kes esindavad meie kooli konkursi Tallinna
linnavoorus
Robert Pinding 5.a
Elisabeth Allas 9.b
Grace Hunt 9.c
Kareem Rohula 12.klassist


Isad koolitunnis

Sel nädalal pakkusime isadele ja vanaisadele võimalust tulla ise tundi läbi viima. Rõõmustame, sest üleskutsele vastati väga aktiivselt ning paljudel õpilastel oli võimalus osaleda väga põnevates tundides. 

Esimesena tutvustame Mia isa. 

Isadepäeva puhul käis 8.c klassil külas Mia isa, kes jagas kilde oma elukogemustest erinevates riikides ja huvilisena avardas õpilaste teadmisi ajaloo vallas. Kuna tema emakeeleks on inglise keel, oli tund ka heaks keelepraktikaks õpilastele.

Oleme tänulikud meeldiva kohtumise eest ja soovime kõikidele isadele ja vanaisadele head isadepäeva!

Klassijuhataja Piret Vahtra


Kohtumine lastekirjanik Terje Homutov Giannikouga

Aasta 2022 on pühendatud raamatukogudele ja novembris on käima lükatud projekt „Kingi koolile raamat“. Selle raames külastas meie kooli lastekirjanik Terje Homutov Giannikou, kes on kirjutanud raamatu „Õnnelooma seiklused“. Raamat räägib pisikesest elurõõmsast tegelasest, kes üle kõige maailmas armastab küpsiseid süüa ning kes elab koos oma sõbra Mariga. Õnnelooma vaevab mõte, et Mari pole õnnelik ning nii ta asubki seiklema, et leida üles Mari õnn.

Õnnelooma ja Mari seiklustest kuulsid 2. klasside õpilased. Kohtumise lõpus kinkis kirjanik koolile enda kirjutatud raamatu ning kõikidele lastele Õnnelooma seikluste värviraamatu. Kuna kirjanik elab Kreekas, siis said 2.b klassi õpilased selgeks õppida ka mõned kreekakeelsed sõnad.

Lisaks on autor kirjutamas raamatu põhjal luulevormis lühinäidendit. 

Kohtumise organiseeris õpetaja Mare Pukk


Koolikotivaba päev ja Halloween

21. oktoobril toimus koolikotivaba päev. Võiks öelda, et õpilaste fantaasia oli imetlusväärne. Kes tuli kooli telgiga, kes kassi ronimispuuga. Nalja sai palju ning õpilased juba mõtlevad, mida järgmisel korral koolikoti asemel kasutada!

Teise veerandi esimesel koolipäeval tähistasime Halloweeni kostümeeritud päevaga ning tantsuvahetundidega. Piltidelt leiab kostüümid, mis paistsid juba kaugelt silma!

Koolis on tore!


Õppepäev Tallinna Euroopa Majas

7.oktoobril käis 8.c klass Euroopa Elamuskeskuse interaktiivses külastuskeskuses. Selles majas asuvad Euroopa Parlamendi büroo Eestis ja Euroopa Komisjoni Eesti esindus.

Saime  uusi teadmisi Euroopa Liidu kohta, vaatasime ELi ajalugu tutvustavat lühifilmi, arendasime mitmeid üldpädevusi ning mängisime kaasahaaravat matkemängu. Simulatsioonimängus jagunesid õpilased europarlamendi fraktsioonide töörühmadeks ja mängisid läbi  seaduse eelnõu muutmise etapid. Iga õpilane sai nimelise nutitelefoni, mille kaudu edastati tööjuhised, täiendav info ja interaktiivsed kohtumised europarlamendi juhtorganitega. Töörühmade juhid kaitsesid oma seisukohti kõnepuldis ja suures saalis said kõik hääletada seadusemuudatuse poolt või vastu.

Õppekäigu organiseeris õpetaja Piret Vahtra


Tulevased sündmused:


01.09-30.09 Sammulugemisvõistlus "Pane kondimootor tööle!"
15-20.09 Rebaste ristimine
20.09 Asfaldijoonistusvõistlus
22.09 Autovaba päev
25.-29.09 Sügisandide näitus
11.09-24.09 Maailmakoristuspäev
25.09-29.09 Spordinädal

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogin

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.