EST ENG RUS

 


     


Tähistasime vastlapäeva

Täna toimus algklassidele vastlatrall, kus mängiti vahvaid mänge. 1. klasside õpilased said harjutada mattidel võimalikult pika liu laskmist, hoburakendiga sõitmist ning pehmete pallidega täpsuse viskamist. Suuremad õpilased harjutasid "sea karjast koju ajamist", hoburakendiga sõitmist ning rongis liikudes pidi läbima erinevaid punkte ning täitma ülesandeid. Söögivahetunnil maiustasime vastlakuklitega.

Toredat vastlapäeva kõigile!

 


Jätkame õpilaskonverentside traditsiooni

16.veebruaril toimus Eesti Vabariigi 105.aastapäevale ja  meie kooli 104.sünnipäevale pühendatud õpilaskonverents, millega jätkasime koroona aastatel katkenud pikaajalist konverentside traditsiooni.

9.ja 12.klasside õpilased tutvustasid eelmisel aastal tehtud sisukamaid loov- ja uurimistöid.

Põhjalik ja kultuurilist silmaringi avardav oli Oliver Kuuskemäe loovtöö norra mütoloogiast, Elerin Aavik andis atraktiivselt kujundatud ülevaate mesilastest ja mesindusest, Mariette Koppel ja Elisabeth Allas jagasid oma jäätise valmistamise kogemust. Erakordselt mahukat loovtööd mootorratta restaureerimise teekonnast esitles Eva Marta Ojamäe.

Abiturientide uurimistöödes analüüsiti õpilaste esmaabi valmidust (Nataly Rammo), teadlikkust seadusandlusest( Laura Taklaja), tervislikku toitumist (Karl-Andro Lai). Kuulajaid üllatas Holger Jürjo eksperiment lühikeses ajavahemikus iseseisvalt  ära õppida nii saksa kui hispaania keel. Emotsionaalse ja pildirikka ettekande aegumatu „Kevade“ filmi valmimisest tegi Eliis Ränisoo.

Konverentsi II osas tutvustas oma elu ja muusikuteed Ruslan Trochynskyi.

Täname esinejaid, juhendajaid ja konverentsi moderaatoreid Kareem Rohulat ja Eliis Ränisood.

Konverents kinnitas president Toomas-Hendrik Ilvese mõtet: „Iga koolipäev võiks olla ka palgapäev, mil hoiuarve täieneb uute teadmistega.“ Loodame, et konverentsipäevalt sai iga õpilane kaasa mõne uue mõtte, teadmise või idee tuleviku tarbeks.

Tekst: Piret Vahtra

Konverentsi peakorraldajad: Piret Vahtra, Marika Ritso

Pildid: Marko Veinbergs


Prügi sorteerimist õpetas Prügihunt

Sõbrapäeval külastas 1.-3. klasse Prügihunt. Prügihunt õpetas erinevaid materjale ja prügi sorteerima. Hunt rääkis, kuidas sortiteeritud prügi taaskasutatakse. Lapsed said palju mängida ja võistelda. Aitäh, hea sõber Prügihunt, et sõbrapäeval meile külla tulid! Saime kõik palju uusi teadmisi ning rohkelt selgitusi. Asume nüüd usinasti teadmisi kinnistama meile kingitud töövihikutes.


Tähistasime kooli sünnipäeva

Kooli sünnipäeva tähistamiseks toimus suur tordivõistlus. Järgmisel päeval toimus auhinnatseremoonia. Auväärse žürii otsus oli järgmine:

I koht - 3.C klass

II koht - 8.B klass

III koht - 2.B klass

Nutika lahendusega tort - 5.D klass

Originaalse teostusega tort - 2.C klass

Originaalse ideega tort - 5.A klass

Parima teostusega tort - 9.C klass

Parim soolane tort - õppejuht Anu Rannus

Parim magusa maitsega tort - 9.A klass

Palju õnne võitjatele!

Sünnipäevalaulu laulu laulsime seekord kõik koos õues.

Oli tore ja meeolukas päev!

Pildid: Marko Veinbergs, Tuuli Särekanno


TKG sünnipäeva puhul toimus tordivõistlus

Meie kool tähistab täna 104. sünnipäeva! Esimene reportaaž meie suurejoonelisest tordivõistlusest. Sünnipäeva puhul süüakse ikka torti ning torte oli täna meie majas oi kui palju! Võistlustules oli lausa 59 torti!
Et kõik meistriteosed saaksid professionaalse pilgu ja maitsemeelega hinnatud, siis kutsusime žüriisse Toidukunsti stuudio omaniku ja Eesti kondiitrimaailma ühe hinnatuima koolitaja Olga Kaju!
Olga andis 12. klassile ka külalistunni, kus tutvustas värvikalt oma kooliteed ning kuidas ta jõudis oma ettevõtte loomiseni.
Täname Olgat osalemise eest ning kõiki konkursist osavõtjaid ja väärikat žüriid, kelle töö ei olnud täna sugugi lihtne.
14, veebruaril toimub auhinnatseremoonia, kus võitjad saavad imeilusad auhinnad. Need kujundas meie kunstiõpetaja Epp Korp ning teostasid tehnoloogiaõpetaja Lauri Vilibert ning Epp Korp.
Suur tänu teile!


Tulevased sündmused:


01.09-30.09 Sammulugemisvõistlus "Pane kondimootor tööle!"
15-20.09 Rebaste ristimine
20.09 Asfaldijoonistusvõistlus
22.09 Autovaba päev
25.-29.09 Sügisandide näitus
11.09-24.09 Maailmakoristuspäev
25.09-29.09 Spordinädal

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.