EST ENG RUS

 


     


Fotografiska paelub sellega, et jätkusuutlikkus ei ole mitte moevool vaid elustiil

16.11 viibis 7c klass Fotografiska restoranis, kus toimus jätkusuutliku ja keskkonnahoidliku toiduvalmistamise töötuba. Restoran on tunnustatud Michelini rohelise tärniga gastronoomia ja jätkusuutlikkuse valdkonnas.

Toimus loeng, mille viis läbi Fotografiska peakokk Peeter Pihel eesmärgiga tõsta noorte teadlikkust jätkusuutlikust toidu valmistamisest, et vältida liigset äraviskamist. Pärast said õpilased õpitud teadmisi praktiliselt rakendada.

Oli tore ja meeldejääv üritus, aitäh.

Jana Kosk , Riina Neemela


6. klassid osalesid neljapäeval jäätmemajanduse nädala raames õppeprogrammis "Jäätmed ringlusesse"

Neljapäeval 16. novembril tuli jäätmemajanduse spetsialist Reet Kristian 6. klassidele läbi viima õppeprogrammi "Jäätmed ringlusesse".  Jäätmemajanduse nädalal keskendutakse sellel aastal pakenditele ja seetõttu oli tund keskendunud paljuski just pakendite sorteerimisele. 

Õpilased said kätt harjutada ise jäätmete sorteerimisega ning nägid, et kui jäätmeid õigesti sorteerida siis olmeprügisse (ehk prügisse, mida pole võimalik taaskasutada) palju prügi enam alles ei jäägi. Samuti said jalgpalli mängivad õpilased teada, et paljud  jalgpalli pluusid on toodetud just taaskasutatud plastmassist. 

Õpilaste arvates oli tund arendav ja huvitav.

Käthliin Järve

 


Kalaranna tänava muuseumid

Meie koolis on neljapäevadest saanud pannkoogipäevad, viimased kaks nädalat 3. c klassi jaoks ka muuseumipäevad.

Hingedepäeval külastasime PROTO avastustehast, kus osalesime haridusprogrammis „Leiutajaks sündinud“ ning pärast sai iseseisvalt tutvuda ning mängida püsiekspositsiooniga. PROTOS veetsime terve koolipäeva ning rõõmu ja avastamist jätkus kõigile.

Haridusprogrammi rahastas KIK, aitäh!

Mardipäeval osalesime Lennusadamas muuseumitunnis, mille teemaks oli meid ümbritsev Läänemeri ning saime kiiresti tutvuda ka Lennusadama meremuuseumiga, mis tekitas paljudes õpilastes huvi, et uuesti koos perega muuseumi avastama tulla.

Ka selles haridusprogrammis saime osaleda tasuta, sel korral saime toetust Tallinna linna Rohelise pealinna Läänemere kampaaniast, aitäh!

Üks päev koolimajast väljas avardab mitme koolipäeva jagu silmaringi ning õpetab ka, kuidas erinevates olukordades käituda.

Uusi põnevaid seiklus oodates

3.c ja klassijuhataja Karmen Aasma


Proto keskuse külastus

20. oktoobril käisid meie kooli entusiastlikud noored Proto keskuses õpilasesinduste koolituspäeval. Osaleti simulatsioonides "Tee oma hääl kuuldavaks" ning "Vaidleme selgeks". Lisaks toimusid erinevatel teemadel koolitused, näiteks kuidas esindada õpilasi, motivatsioon ja meeskonnatöö, kommunikatsioon ning ürituste korraldamine. Samuti toimus Eesti Väitlusseltsi koolitus argumenteerimise teemal, kus meie noored õppisid argumenteerima ja väitlema. Pauside ajal suhtlesime teiste koolide õpilasesindustega ning lõime uusi sidemeid. -Margaret 8.B


9. klasside õpilased said võimaluse osaleda NEXPO külastusprogrammis

9. klasside õpilased osalesid 14. novembril Rohetehnoloogia nädala raames NEXPO rohetehnoloogia messil.

NEXPO sõna puhul on mõeldud „next“ ehk järgmine ja „Expo“ ehk näitus ning NEXPO loojad on mõelnud selle nimetuse all tuleviku näitust, kus keskendutakse rohetehnoloogiate ja jätkusuutlikuse tutvustamisele.

Külastusprogramm nägi ette giidituuri messisalal ning koolitust Franz Malmsteni poolt. Giidituuril said õpilased teada, kuidas on võimalik toidujäätmetest toota energiat. Samuti tutvustasid Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilased ning õppejõud seda, millega nad ülikoolis tegelevad. Õpilaste arvates oli külastusprogrammis osalemine huvitav ning avardas nende silmaringi.

Käthliin Järve


Tulevased sündmused:


19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.