EST ENG RUS

 


     


Teadusteater algklassidele

9. märtsil 2-3 tunni ajal toimus kõikidele algklassidele teadusteatri minietendus. Teadusteatrit viisid läbi Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaringi "Öökullid" liikmed. Robootikud otsustasid, et sel korral jätavad nad robootika tahaplaanile ning tutvustavad pigem lõbusaid füüsikalisi katseid. Õpilased said oma silmaga kaeda ja käega katsuda, kuidas torgata grillvarras läbi õhupalli, kuidas toimib staatiline elekter või mis juhtub kui suruda 100 teravat naela vastu õhupalli. Kõige enam pakkusid vaatemängu ja elevust katsed kuivjääga- vahutav kauss ja suitsev pudel.

Teadusteatrit viisid läbi 6. klassi õpilased: Kristjan Mäetalu, Madli Kaljo, Oliver Sild ja Henri Haugas. Robootikaringi juhendab õpetaja Lauri Vilibert, füüsika katseid juhendas ja selgitas robootikutele õpetaja Janno Puks. Täname nii esinejaid kui juhendajaid!

Pildigaleriid üritusest saab vaadata SIIT

 

 


02.-06.03 VÕÕRKEELTE NÄDAL

 

03.03 toimus 6.klasside õpilaste ilusa käekirja võistlus vene keeles.

Võitjad: 1.Karmen – Eliise Väinanen  6c

                2. Anastassia Gorbunova  6b

                3.Liina Tõnso  6a

                4. Marlen Matteus  6a

               5. Hanna – Kristiina Saarep  6c

                6. Anette Mägi  6c

                7. Sandra Lasn  6a

                8. Tuuli Torop  6a

                9. Oliver Sild  6a

               10. Birgit Pärtel  6a

 

Õpilased valmistasid ette õp.-d Olga Izmailova, Tiiu Kasearu, Tiina Kerem  ja Malle Ling


Muudatused suusatundides!

 

Seoses kehavade lumeoludega, toimuvad suusatunnid 2.-11. märtsini 2015 kooli staadionil matka vormis. Kellaajad jäävad samaks. Uisutamine toimub endiselt teisipäeviti Harju tänava uisuplatsil.

Lugupidamisega,

Kehalise kasvatuse ainesektsioon


Lastevanematele, kelle lapsed alustavad kooliteed 1.septembril 2015

 

 

Ootame Teid kooliga tutvuma 25.veebruaril kell 17.30 kooli aulasse 

 

1.Tallinna Kristiine Gümnaasiumi olevik ja tulevik.  Direktor Tiina Pall

2. Kooli õppekava, 1.klassi õpilaste vastuvõtt. Õppealajuhataja Anu Rannus

3. Tutvumine kooli ruumidega.


TKG 96

Reedel, 13. veebruaril tähistati Kristiine gümnaasiumi sünnipäeva. Õpilaste nimel rääkis Grete Metsoja.

Tere hommikust armas koolipere! Oleme täna päikesetõusu ajal kogunenud siia, tähistamaks meie kooli 96. sünnipäeva. Meie koolis on õppinud paljud lapsed meie heade õpetajate käe all. Õpilased on siit saanud hea hariduse ja nii mõnestki on sirgunud edukas arst, teadlane või mõnel muul alal edukas ilmakodanik.

Meie koolil on palju tuntud vilistlasi. Näiteks: lastekirjanik Ellen Niit, näitlejad Ita Ever, Marilin Jürman, Salme Reek, Tiina Tauraite, Taavi Eelmaa, helilooja Olav Ehala ja teised.

Meie kool ei ole alati kandnud nime Tallinna Kristiine Gümnaasium . 13.veebruaril 1919. aastal asutati kool nimega Tallinna Linna Teine Tütarlaste Gümnaasium. Läbi aegade on kool veel kandnud järgevaid nimesid : Aleksandrine Pedusaare tütarlaste kool, Tallinna 4. gümnaasium, Tallinna 4.keskkool, Tallinna Üldgümnaasium. Aastal 2006 sai kooli nimeks Tallinna Kristiine Gümnaasium.

Läbi aastate ja aja, läbi mitme iidse maja... need on  Meie kooli hümni esimese salmi esimesed read, mis annavad meile teada, et meie kool ei ole mitte alati tegutsenud siin majas. Selles majas on kool tegutsenud aastast 1963, oma uues kuues aastast 2008.

Meie kooli on edukalt juhtinud paljud tublid mehed ja naised. Täna on meie juhiks direktor Tiina Pall. Soovime teile palju edu ja jõudu, hoidmaks edaspidigi meie kooli tõusval kursil.

Meie kool on oma algusaegadest saadik pannud rõhku tugevale õppetööle ja õpilaste heaolule. Koolis on läbi aegade käinud tragid lapsed, kes korraldavad igasuguseid vahvaid üritusi ja sündmusi, et koolipäevadesse värvi ja lõbusust tuua. Meie tublimatest tublimad õpilased on esindanud kooli olümpiaadidel, spordivõistlustel ja paljudel muudel konkurssidel. Kõige väljapaistvamatele õpilastele on jagatud ka stipendiume.

Meie koolil on vanust ja väärikust. Siit on õpilased võtnud kaasa toredaid ja helgeid mälestusi.

Hoiame siis oma kooli mainet ka edaspidi kõrgel. Õppigem tublisti, õpetagem hästi ja mis kõige tähtsam: hoidkem kokku! Ilusat pidupäeva teile kõigile!


Tulevased sündmused:


19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.