30. jaanuaril tähistati koolis eesti kirjanduse päeva, mis on alates 2023. aastast riiklik tähtpäev ja lipupäev ning ühtlasi A. H. Tammsaare sünniaastapäev. Päeva eesmärk on väärtustada eesti kirjandust ning pöörata tähelepanu kirjanduse rollile eesti kultuuris ja ühiskonnas.
1.–4. klasside õpilastele toimus eesti kirjanduse päeva raames Kuldvillaku viktoriin, mille kaudu kinnistati teadmisi eesti kirjandusest mängulisel viisil.
Kooslugemispäeva raamatuks oli sel aastal valitud Ellen Niidu teos „Onu Ööbik Öösorri tänavast“. Päeva alguses kuulati klassides president Alar Karise tervituskõnet kirjanduse tähtsusest rahvuskultuuri hoidmisel. Seejärel loeti ühiselt valitud tekste ning joonistati kuuldu põhjal pilte. Ellen Niidu raamatu ainetel valminud õpilastööd kaunistasid klassiruume ning 9.d klassis valmis Onu Ööbiku jäätise söömise loo illustratsioonidest väike näitus.
Vanemates klassides pöörati tähelepanu kirjanduslooliste teadmiste avardamisele. 9.c klassi õpilane Ingrid Vaksaar tutvustas erinevates klassides A. H. Tammsaare elu ja loomingut. Raamatukoguhoidja Kaire Kott andis 8. klassidele ülevaate raamatute otsimisest ESTERi andmebaasis ning tutvustas digilugemist toetavaid rakendusi.
Eesti kirjanduse päeva tegevused pakkusid õpilastele võimaluse tegeleda eesti kirjandusega lugemise, kuulamise, teadmiste omandamise ja loovate tegevuste kaudu.
Pildid: Piret Vahtra, Marika Ritso ja Tuuli Särekanno
