EST ENG RUS

 


     


Politsei jagas õpilastele helkureid

Täna hommikul tervitasid õpilasi kooliuksel politseinikud, kes kontrollisid helkurite olemasolu. Kui keegi oli selle tähtsa pisiasja unustanud, siis andis politsei uue helkuri. 

Suur tänu koostöö eest Politsei- ja Piirivalveamet ning Kristiine Linnaosa valitsus


Konrad Mägi maalidel põhinev näitus

Idee, maalida 8. klassiga just Konrad Mägi maale, tuli augusti lõpus toimunud Mikkeli muuseumis korraldatud näitusest „Konrad Mägi. Seninägemata maalid.” Konrad Mägi (1878-1925) oli üks esimesi Eesti ja Põhjamaade modernistlikke maalikunstnikke. Konrad Mägi pealkirjata maal müüdi Rootsis 2021 aastal 238 000 euroga ja teos „Roma“ 303 000 euroga. Hindadele lisandusid veel oksjonitasud. Seni oli Eesti kalleimalt müüdud maal Johann Köleri „Tatarlanna Mšatka mõisa aias“, mis läks 2008. aastal kaubaks 172 561 euroga. Kunstnik ei jätnud endast maha eriti palju selgitusi, mistõttu jääb osa tema loomingu mõistatusest tõenäoliselt igaveseks lahti muukimata. Seda saab korvata Mäe loomingut tundma õppides, sügavuti uurides ja tõlgendades. Loodan, et meie näitus ärgitabki seda mõistatust lahendama. Muidugi peegeldab Mäe looming ka aega, millal ta tegutses. Tema looming seostub sümbolismiga, aga minu arusaama järgi ei ole küsimus kindla stiili järgimises, kuigi ta oli teadlik oma aja kunstivooludest ja nende rikkalikest sümbolistlikest elementidest. Mäe loomingus on pigem tegu elu mõistatuslikkusega. Värvid. Konrad Mäe värvikäsitlus innustab. Tema looming on erakordne. Tal ei olnud konkreetseid eeskujusid, aga sellegipoolest õnnestus tal ümber mõtestada mitmeid aspekte, mis on Põhjamaade kunstis üpris levinud. Kuigi Mäe maalid sarnanevad üsna palju Põhjamaade kunstnike töödega, pärineb tema värvigamma pigem Lõuna-Euroopa kunstist. Ta on kombineerinud toone vabalt ja ootamatult. Selline äärmuslik värvikäsitlus ja eri kunstivoolude ühendamine köitsidki vaatajate tähelepanu. Seda kõike silmas pidades, oleme 8ndate klassidega loonud justkui väikese värvipaleti, kus leidub rikkalikult jõulueelset salapära.

Head kunstielamust! 8A • 8B • 8C • 8D

Juhendaja Epp Korp * kunstiõpetaja


Koolitoitlustuse rahulolu uuring 2022

Kooli toitlustaja Daily korraldab koolitoitlustusega rahulolu uuringut, mille tulemusel saab Daily hinnagut oma igapäevatööle ning ootustele vastavust. 

Küsitluse läbiviimise mehhaanika on veebipõhine, millele saavad vastata õpilased ja koolitöötajad.
Link küsitlusele: https://forms.office.com/r/PbFx2cUXMC 


Algklasside mardi- ja kadripäeva karneval

15. novembril oli meie koolimajas väga palju mardi- ja kadrisante, kes kõik olid teel karnevalile. Kutsusime algklasside mardid ja kadrid kokku, et hoida au sees Eesti vanarahva kombeid ja traditsioone. Karnevali korraldasid 2. klassid, kes küsisid mõistatusi, jagasid vanarahva tarkust ning tutvustasid mardi- ja kadripäeva ajalugu. Terve päeva oli aulas kuulda santimist ja lustimist.

Aitäh, õpetaja Helen, et õpetasid lastele vahva laulumängu.

Aitäh huvijuht Tuulile, et aitasid karnevali korraldada.

2. klassid ja kadriemad Mare, Kadri ja Karmen


Koidulauliku valgel koolivoor

15. novembril toimus etluskonkursi "Koidulauliku valgel" koolivoor.
Klassivoorude 5.-7. klasside parimad etlejad esitasid Koidula luuletusi. Vanem kooliaste luges Kersti Merilaasi loomingut.
Täname kõiki esinejaid luuleelamuste eest. Hoiame pöialt õpilastele, kes esindavad meie kooli konkursi Tallinna
linnavoorus
Robert Pinding 5.a
Elisabeth Allas 9.b
Grace Hunt 9.c
Kareem Rohula 12.klassist


Tulevased sündmused:


25.11.2022 Kadripäeva tähistamine
28.11.2022 1. advendi kontsert 5.-8. klassile
05.12.2022 2. advendi kontsert 9.-12. klassile
05.12.2022 Rahatarkuse loeng 6. klassidele
06.12.2022 Koostööpäev
06.12.2022 Luulekohvik
12.12.2022 Laulame koos jõululaule
19.12.2022 4. advendi kontsert 1.-4. klassile

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderВойти

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid