EST ENG RUS

 


     


7A klass osales Rakett 69 töötoas

17. novembril oli 7.a klassil võimalus osaleda Rakett 69 Teadusstuudios ehitusinseneeria töötoas. Seltskond jagati meeskondadeks ning sissejuhatuseks toimus kõigepealt väike viktoriin. Seejärel saadi vahendid ning esimeseks ülesandeks oli ehitada grilltikkudest torn, mille tipus on kerge pall. Kõige parema tulemuse saavutas meeskond, kelle torni pikkus ulatus peaaegu 1 meetrini. 

Teiseks ülesandeks oli ehitada masin, mis suudab sorteerida palle suuruse järgi. Pärast pikka nuputamist, katsetamist, lõikamist, liimimist ja sättimist hakati masinaid katsetama. Kõikide prototüübid töötasid, kuid mõnel meeskonnal siiski paremini kui teisel. 

Põnevas töötoas lendas aeg kiiresti. Kindlasti soovitame teistelgi klassidel stuudiost läbi astuda!

7A klassijuhataja Tuuli Särekanno


Tähistasime mardi- ja kadripäeva

Hoiame traditsioone ning tähistame igal aastal kindlasti ka mardi- ja kadripäeva. Sel puhul korraldavad alati 2. klassid uhke karnevali. Nii ka sel aastal. Kõik algklasside õpilased said end teemakohaselt riietada ning rõõmsalt lauldes ja mängides lustida. Küsiti mõistatusi, meenutati vanasõnu, lauldi päevakohaseid laule ning mängiti mardi- ja kadripäeva kivikuju mängu. 

Kadrilaupäeval ehk 24. novembril jooksid 2.b klassi õpilased koos muusikaõpetaja Heleni ja klassijuhataja Anne-Ly'ga koolis katri. Käidi klassist klassi lauldes kõigile tuntud "Laske sisse kadrisandid..." laulu. Lisaks küsiti mõistatusi, millele paljud teadsid väga hästi vastuseid. 

Korraldusmeeskonnas olid Ilotana Haalen, Anne-Ly Sarapuu ning muusikaõpetaja Helen Lember


Luulekohvik

Meie koolis on traditsiooniks advendiaja ootuses kosutada vaimu ja hinge luulekohvikus.

Kooli 105. sünnipäeva eel alustasime luulehommikut 9.c klassi pikema põimikuga meie kooli vilistlase Ellen Niidu luulest. Teised klassid esitasid selle aasta juubilaride loomingut.  9.a ja 9.d klass tutvustasid Hando Runneli eripalgelisi värsse. 9.b klass luges Kersti Merilaasi loodusluulet. 11. ja 12.klass väljendasid oma luulelembust Artur Alliksaare kauni sõna kaudu.

Vahepaladena esitasid instrumentaalmuusikat Hannagret Kaljuvee, Sofja Šarimova ja Kaarel Kaukver. Laulusolistina esines Liis Anette Pant. Meeleolukas oli 9.b klassi tütarlaste ansambli etteaste.

Nauditav oli õpilaste tahe ja oskus ennast luules väljendada. Seda oskasid kaasõpilased ka vääriliselt hinnata.

Oli hinge kosutav ja vaimu virgutav vahehetk igapäevasesse kooliellu.

Üritus saab toimuma tänu meie tublidele eesti keele õpetajatele ning kaunite muusikaliste vahepalade eest hoolitses muusikaõpetaja Gert-Ott Kuldpärg.


Tähistasime isadepäeva

9. novembri õhtul ootasime isasid koos peredega kooli tähistama isadepäeva. Ürituse peakorraldajaks oli seekord õpilasesinduse asepresident Liis Anette Pant ning teised esinduse liikmed. Alustati muusikalise osaga aulas, kus muusikaõpetaja Heleni juhendamisel astusid lavale algklasside õpilased. Seejärel jaotati publik kaheks. Üks osa publikust jäi aulasse robootikaga tutvuma ning teine läks läbima erinevaid punkte, kus õpilased viisid läbi mänge või andsid ülesandeid. Pärast said seltskonnad osad vahetada.

Töötubasid juhendasid õpilasesinduse liikmed ja huvijuht Tuuli. Hannaly ja Marvini juures mängiti Aliast, Marii ja Margaret tekitasid segaduse pimedas ning lapsed ja vanemad pidid end pimedas kiirelt pikkuse järgi ritta saama, Mathilde ja Isabel viisid läbi sõnade äraarvamismängu, Liis Anette pani seltskonna täpsust viskama ning Tuuli juures sai paberlennukeid voltida ja vaadata, kelle lennuk suudab kõige pikema lennu teha.

Robootika osa eest vastutas peamiselt Sten ning roboteid aitasid tööle panna veel Sander Erik, Oskar, Steven, Oliver, Marek ja meie robootikaõpetaja Karmen. Suur tänu kõigile, kes osalesid! Samuti suur tänu tublidele õpilasesinduse liikmetele, õpetaja Karmenile ja Helenile, tänu kellele selline vahva üritus toimuma sai!

Pildid: Sander Erik Loodsalu

Tekst: Tuuli Särekanno (huvijuht)


Kohtumine isadepäeval

Seoses isadepäeva üritusega kohtusid 3.B ja 5.B klassi õpilased lapsevanem Egert Vandeliga. Ta on ka meie kooli vilistlane, kes lõpetas aastal 2000.

Ta töötab teadurina Tallinna Ülikoolis, eriala ökoloog ja järveuurija. Tal on ka doktorikraad. Egert Vandel rääkis õpilastele kuidas tekkisid järved. Teadlased võtavad sügavast järve põhjast setteproove ja saadud tulemuste põhjal hindavad järvede olukorda. Oma tööga on ta käinud Iirimaal, Ungaris, Soomes, Rootsis, Argentiinas, Prantsusmaal. Gruusiat külastades jäid nad mägedes lumetormi kätte, mis oli väga võimas. Õpilastele meeldis kohtumine, kus saadi järvedest palju uusi ja huvitavaid teadmisi juurde.

3.B klassijuhataja Mare Pukk


Tulevased sündmused:


19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.