Muusikapäeva tähistasime koos ansambliga Põhja-Tallinn

1. oktoobril tähistatakse muusikapäeva. Selle tähtsa päeva puhul tuli meile esinema ansambel Põhja-Tallinn. Toimus kolm meeleolukat kontserti ning õpilased said artistidelt küsida autogramme ning koos pilte teha.

8A ja 8C Palmses

Õuesõppe päeval tutvusid 8.a ja 8.c klass Palmse mõisnike ja teenijarahva elu-oluga. Imetlesime  härrasrahva luksuslikku lossi ja aastakümneid tagasi rajatud troopiliste taimedega kasvuhooneid. Lisaks ajaloolistele selgitustele nautisime kaarikusõitu, paitasime koduloomi ja sõime moonakamajas körti.

Osalesime Maailmakoristuspäeval

Maailmakoristuspäev toimus 17.septembril, kuid koole kutsuti üritusel osalema 12.-23.septembril. Haarasime meiegi võimalusest ning sel perioodil käis meie linnaosa erinevates parkides, tänavatel ja mänguväljakutel koristamas 250 õpilast. Koristamas käisid õpilased 2.-10. klassini. Päeva eesmärk oli kokku korjata just väikeprügi, eriti suitsukonid. Loomulikult on koristamise tagamõte ka see, et meie õpilastest kasvaksid keskkonda hoidvad ja väärtustavad inimesed.

Suureks abiks ürituse õnnestumisel oli meile Kristiine Linnaosa Valitsuse peaspetsialist Olly Välk, kes aitas meid asukohtade valimisel ning lisaks organiseeris meile kindaid ja prügikotte. Suur tänu!

Suur tänu ka klassijuhatajatele, kes oma õpilastega osalema tulid! Raina Luhakoorder, Tiiu Kasearu, Karmen Aasma, Angela Taro, Evelin Amor, Julia Makarova, Ruth Lauer, Käthliin Järve, Mare Pukk ja Tuuli Särekanno

Elisabeth ja Mariette tõid rõõmu ja tänu Nõmme Vanameeste Klubi (NVK) vanahärrade silmisse

27.septembril käisid 9.b klassi õpilased Elisabeth Allas ja Mariette Koppel tervitamas eakaid härrasmehi nende klubimajas Kivimäe jaamahoones. Luulekava järgis inimese elukaart noorusest vanaduseni, lisaks Elisabeti mängitud klarnetipalad, mis tõstsid meeleolu. Nii oli tore tähistada toreda sõpruse 10.aastapäeva ja septembrikuu sünnipäevalaste tähtpäeva.

Elisabeth: ,,Meele tegi heaks asjaolu, et sõltumata kõrgele eale toimib seltsielu täies hoos siiamaani.’’ Meie kooli ja NVK kohtumised said alguse 2012. aasta septembris, kui meie kooli üheksandikud käisid koos vanahärradega Viru rabas. Oleme esinenud neile vabariigi aastapäevadel, jõuluajal ja klubi loomise aastapäevadel. See kõik on erinevate põlvkondade vaheliste sõprus- ja mõistmissuhete loomise jaoks hea võimalus. Mariette: ,,Tundsime end nagu kodus tänu tohutult soojale vastuvõtule ning saime jagada lugusid, mis mõlemale osapoolele rõõmu pakkusid.’’

Tubli saavutus teatejooksus

Meie kooli põhikooli tüdrukud said Tallinna koolinoorte XLI spordimängude võistkondlike meistrivõistluste teatejooksus 43 kooli hulgast 8. koha!

26.-30.09 Liikuvuse kuu raames loeme nädala jooksul kokku koolipere sammud
26.09-30.09 Koolispordinädal