EST ENG RUS

 


     


5.b klass projektis „Kokkame koos!“

Projekti eestvedaja on  kooli  toitlustaja Daily. Eesmärgiks oli taimse toidu valmistamine, et  suurendada laste huvi taimse toidu vastu ja tutvustada koolisööklat ning tekitada huvi toidu valmistamise vastu.                                                                           

Õpilased täitsid köögis nõutavaid hügieenireegleid (ühekordne sanitaarriietus). Tutvusid koolisööklaga: kauba vastuvõtmine ja ladustamine laoruumides, nõudepesuruumide ja  seadmetega. Õpilased jagati rühmadesse ja kõikidele anti erinevad ülesanded. Toidutegemise tulemuseks oli maitsev kõrvitsa püreesupp krutoonidega, pasta bolognese ja toorsalat. Enamus õpilasi sõi ja kiitis, et isegi ilma lihata pasta on väga hea. Täname toitlustajat!

Klassijuhataja Anu Rannus


Abiturientidele


Koolivaheaja tegevused Tallinnas

Öeldakse, et kevad on suurte muutuste aeg. Reeglina kannab see vilja, sest kevad on tärkamise aeg, kasvuaeg. Just seetõttu on praegu ka soodsaim aeg vaheajaks plaane seada ning kätt milleski uues proovida. Tallinna Haridusamet on koondanud info lastele ja noortele suunatud koolivaheaja tegevuste kohta Tallinnas. 24.-30. aprillil toimuvate laagrite ja sündmustega saab tutvuda eesti keeles https://tallinn.ee/koolivaheaeg


Meie õpilased osalesid inglise keele ainevõistlusel

Meie tublid õpilased panevad ennast proovile. 28.03.23 meie kooli 5.klasside õpilased Märten Jürgenson ja Oskar Sikk ning 8. klasside õpilased Amanda Rahuoja ja Marii Maide osalesid inglise keele ainevõistlusel, mis toimus Tallinna Õismäe Vene Lütseumis. Võistlusel osales kokku 33 tiimi ning võistlus oli huvitav ja korraldatud väga heal tasemel. 5.klasside õpilastel oli väga hea tulemus.

8. klasside õpilastel on hämmastav tulemus – II koht.

Täname õpilasi. Olete tublid!

Juhendaja õpetaja Julia Maakar


Erasmus+ projekt "All we need is a new sy(STEM)" kohtumine Itaalias

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 10.klasside õpilased koos õpetajate Käthliin Järve ja Lauri Vilibertiga osalesid Erasmus+ projekti "All we need is a new sy(STEM) " raames kohtumisel Itaalias.

Projekti toimumise vältel külastatakse kõikide partnerriikide koole ning seekord oli jõudnud järg Itaalia kätte. Selle kohtumise põhiteemaks oli 3D printimine.

Koolinädala jooksul toimus õpilaste jaoks õppetegevus Abruzzo regioonis Avezzano linnas. Kohtumise jooksul tutvuti projektiparteri kooli, õppekorralduse ning kultuuriga. Õpilased said nädala lõpuks endale ise kujundatud ja 3D printeriga valmistatud võtmehoidjad.

Õppereisi jooksul külastasime mitmeid erinevaid ja tuntud vaatamisväärsuseid näiteks iidset Itaalia linna mille nimeks oli „Alba Fucens“. Viimasel päeval tutvustati meile Rooma linna koos oma kõige tuntumate vaatamisväärsustega – Colosseum, Pantheon, Trevi Purskkaev ja Hispaania trepid.

Täname Itaalia koolipere, et tutvustasid meile Itaalia kultuuri ja vaatamisväärsuseid ning et saime selle õppereisi jooksul meeldejäävaid mälestusi!


Tulevased sündmused:


01.09-30.09 Sammulugemisvõistlus "Pane kondimootor tööle!"
15-20.09 Rebaste ristimine
20.09 Asfaldijoonistusvõistlus
22.09 Autovaba päev
25.-29.09 Sügisandide näitus
11.09-24.09 Maailmakoristuspäev
25.09-29.09 Spordinädal

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderВойти

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.