EST ENG RUS

 


     


Meie kooli läbi aegade parim jalgpallur

Rootsis toimusid Euroopa U19 alagrupimängud jalgpallis. Eesti koondise koosseisus osales meie kooli õpilane Mark Hendrik Kukk (10ab). Mark Hendriku kommentaar: „Sellisel tasemel rahvusvahelisel turniiril mängisin ma esmakordselt. Alagrupis oli meil Rootsi, Norra ja Gruusia. Alagrupp oli väga tugev ja seetõttu teadsime, et peame kõik maksimumi andma. Halba maiku suhu ei jäänud ja näitasime, et oleme võimelised head jalgpalli mängima tugevate riikide vastu. Mängisin kõik kolm mängu ja sain hästi hakkama. Esimene mäng oli Norraga, kus jäime napilt alla 1:2. Teises mängus suutsime Rootsit võita 2:1. Viimane mäng oli väga oluline, sest sellest sõltus, kes saame alagrupist edasi. Mäng jäi 1:1 Gruusiaga viiki ja Gruusia pääses edasi, sest nad oli turniiri vältel rohkem väravaid löönud.“

Kehalise kasvatuse õpetaja Arti Lindvest


Loomariigist on kasulik õppida

Haridusameti muuseumitundide projektiga käis 8. d klass 20.novembril Tallinna loomaaias, kus meie õppekäigu teemaks oli „Ellujäämiskunst loomariigis“. Saime teada palju huvitavaid fakte, kuidas loomad on oma kehaehitust ja käitumist aastakümnete jooksul kohandanud, et looduses ellu jääda. Huvipakkuv oli ka see, et loomadele pakutakse loomaaias pidevalt erineval moel tegevust, meelelahutust ja vaheldust, et stressi ei tekiks. Rõõmustas meie õpilaste oskus hästi vastata giidi küsimustele loodusõpetuses läbitud teemade kohta.

Loomariigi eripäradega tutvumine oli vaheldusrikas jätk tavalisele koolipäevale.

Piret Vahtra


8.a klassi õppekäik Lilleküla Ringmajanduskeskusesse

8.a klassi õpilased said põneva võimaluse külastada värskelt avatud Lilleküla Ringmajanduskeskust. Külastuse eesmärk oli tutvustada noortele ringmajanduse põhimõtteid ning rõhutada loodusressursside teadliku ja säästliku kasutamise olulisust.

Ringmajanduse keskuses tutvustati õpilastele, kuidas erinevaid materjale saab suunata ringlusesse, et vähendada prügi kogunemist ja keskkonnareostust. Keskus on üles ehitatud mugavust silmas pidades – sinna saab autoga ligi sõita, et sorteeritud jäätmed hõlpsalt konteineritesse paigutada.

Õpilastele selgitati ka, mis juhtub sorteeritud jäätmetega edasi ja kuidas neid saab taaskasutada. Üks olulisemaid sõnumeid oli, et prügi ei tohiks loodusesse sattuda ja sorteerimine on keskkonna hoidmisel võtmetähtsusega. Samas pöörati tähelepanu ka suurtele väljakutsetele, nagu kasutatud rõivaste ringlusesse võtmine. Paljude rõivaste valmistamisel kasutatakse mitut erinevat materjali, mis muudab nende taaskasutamise keeruliseks.

Ringmajanduskeskuses on loodud ka praktilised võimalused esemete parandamiseks – kohapeal on olemas õmblusmasinad ja teatud kellaaegadel abistab juhendaja parandustöödel. See annab inimestele võimaluse pikendada esemete eluiga ja vähendada tarbimist.

Õppekäik avardas õpilaste silmaringi ning andis väärtuslikke teadmisi jäätmete sorteerimise ja ringmajanduse olulisuse kohta. Sellised kogemused panevad mõtlema, kuidas igaüks meist saab kaasa aidata jätkusuutlikuma tuleviku loomisele.

Klassijuhataja Tuuli Särekanno


Alustab teadusring. Tule osalema!


Eriline koolipäev 14. novembril

14. novembril toimus meie koolis eriline ja tavapärasest erinev päev. Igapäevaste õppetundide asemel, tegelesid erinevad klassid mitmesuguste huvitavate teemadega.

Lõpuklasside õpilased süvenesid eksamiteks õppimisse, 5. ja 7. klassid harjutasid õpioskuste võistluseks ning ülejäänud klassid pühendasid oma päeva pärimusele ja rahvakunstile. Algklassid tähistasid mardi- ja kadripäeva uhke karnevaliga. Kui eelnevatel aastatel on karneval olnud pühendatud martidele ja kadridele, siis sel aastal pühendasime selle muinasjututegelastele. Kooli peal võis kohata nii Punamütsikesi, piraate, kuningaid, võlureid ning keda kõike veel

6. klasside mitmekülgne päev

6. klasside õpilastel oli mitmeid põnevaid ülesandeid, mille käigus arendati nii loovust kui ka koostööoskust. Päeva lõpuks koostati etteasted, mis hõlmas ingliskeelse kokkuvõtte lugemist, regilaulu esitust koos rütmilise liikumisega ning oma loodud mustri tutvustamist.

8. klasside temaatilised töötoad

8. klasside õpilaste päev möödus temaatilistes töötubades. Nad lugesid muistendeid ja uurisid, kuidas on omavahel seotud maailmakuulus vene helilooja Pjotr Tšaikovski ning eesti folkloor. Tehnoloogia töötoas saadi teadmisi eesti rahvuslike paelte ajaloost, kasutusvõimalustest ja erinevatest punumistehnikatest. Samuti kujundati telefoniümbris rahvuslike mustritega.

Lisaks toimus inspireeriv kohtumine Marju Kõivupuuga, keda peetakse üheks Eesti parimaks rahvakultuuri tundjaks.

10. ja 11. klasside loominguline päev

10. klasside õpilased sukeldusid eesti mütoloogia ja loodususu põhitõdedesse. Nad uurisid olendeid, mõisteid ning ravimtaimede tähtsust meie kultuuris.

11. klassid seevastu tegelesid maalikunstiga. Tutvuti Adamson-Ericu eluloo ja loominguga ning koostati saadud teadmiste põhjal maalide kohta põhjalikud tutvustused. Iga õpilane maalis koopiamaali või interpretatsiooni valitud Adamson-Ericu teosest. Nendest maalidest sünnib peagi kunstinäitus, mida kogu koolipere nautida saab.

Kogu päeva vältel valitses koolis loov ja inspireeriv õhkkond. Sellised eriprojektid annavad suurepärase võimaluse avardada teadmisi, arendada erinevaid oskusi ning kogeda meie kultuuri ja pärimust täiesti uuel viisil.

 


Tulevased sündmused:


29.11 Kunstinäituse avamine - 11. klassi poolt koostööpäeval valminud kunstiteosed
03.12 Luulekohvik
09.12 Kontsert 8.-12. klassile. Villu Vihermäe & Sander Mölder. Tšello, viola da gamba, DJ ja muusiku elu mitu suunda. Kell 13.00
11.12 Liikumiskavade show. Esinevad 7.-12. klassid.
16.12 Jõuluhommik - Christmas morning. 5.-9.klasside parimad etlejad loevad ingliskeelseid jõululuuletusi ja –jutte klassides
18.12 Jõululaat. Liikumiskavade demonstratsioon algklassidele.
19.12 Klasside jõuluüritused
20.12 Koolipere jõulukontsert Eesti Metodisti kirikus. Kell 11.00



Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalender



Войти

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.