EST ENG RUS

 


     


Etluskonkurss tõi koolipäeva luulerõõmu

13. novembril toimus vabariikliku etluskonkursi „Koidulauliku valgel“ koolivoor, kus esinesid klasside parimad deklamaatorid. Loeti Lydia Koidula, Anna Haava ja Lauri Räpi loomingut.

Eelnesid klassivoorud, kus eranditult kõik õpilased 5.-12. klassini said näidata oma luule lugemise oskust.

Nooremast vanuserühmast olid koolivoorus kõige tublimad

Gregor Vandel ja Sofia Elisabet Varol 5.a, Liisa Vaher 6.a, Elo Juurik 7.a ja Rasmus Miglai 7.d klassist.

Vanematest klasside etlejatest tõsteti esile

Loore Raestik 8.d, Elisabeth Aare 8.b, Reti Juus 9.b, Mia Ainvere 9.d, Georg Kallassalu 10.ab, Birgitta Reonda 11.ab, Helena Maricic ja Oliver Kask 12.ab klassist.

Tallinna linnavoorus esindavad meie kooli Loore Raestik, Birgitta Reonda ja Helena Maricic.

Tänusõnad kõigile esinejatele ja edu linnavoorus võistlejatele.

Piret Vahtra


8. klassi õpilastele tutvustati rahvusvaheliste noorteprojektide võimalusi

6. novembril külastas meie kooli MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES esindaja Nikkie Päärsoo, kes tutvustas 8.a ja 8.d klassi õpilastele noortevahetuse võimalusi. EstYES on 1991. aastal asutatud mittetulundusorganisatsioon, mis on Eestis üks esimesi kultuuri- ja noortevahetustega tegelevaid organisatsioone.

EstYES-i põhitegevuseks on rahvusvaheliste projektide koordineerimine, mille eesmärk on pakkuda noortele võimalust avastada iseennast ja ümbritsevat maailma läbi mitteformaalse õppe ja vabatahtliku teenistuse. Organisatsiooni kaudu saavad noored osaleda noortevahetustes ja laagrites väga soodsa tasu eest. Täiskasvanueas on võimalik kandideerida vabatahtlikuks või osaleda erinevatel koolitustel nii Eestis kui ka mujal Euroopas.

Sellistes projektides osalemine avardab noorte silmaringi, pakub võimalust praktiseerida võõrkeelt ja proovida end uutes ning põnevates olukordades.

Klassijuhatajad: Tuuli Särekanno ja Piret Vahtra


Kuidas vanast mootorratta veljest sai Black Pearl

Möödunud nädalatel on märgatud meie kooli hoovis õpilasi, kes on ketaslõikuriga metalli lõiganud või tundnud koolimajas kergelt suitsust kummilõhna ja metallitöö hõngu. See kõik oli ettevalmistus meie kooli õpilaste osalemiseks võitlusrobotite võistlusel, mille korraldas Ahhaa teaduskeskus 1. novembril Lange motokeskuses.

Meie kooli meeskond – Sander Erik Loodsalu ja Daniel Simagin, juhendajaks õpetaja Lauri Vilibert ning tehnilise toe ja juhendamisega abiks ka vilistlane Marko Roolaid – astus võistlustulle ise valmistatud robotiga, mis sai nimeks Black Pearl. Vana mootorratta veljest ja teistest taaskasutatud materjalidest sündinud võitlusrobot osales kahe alagrupiga võistlusel, kus kokku võistles 24 meeskonda.

Meie meeskonna robot saavutas oma alagrupis auväärse kolmanda koha. Black Pearli valmimine oli tõeline meeskonnatöö, mille teoks saamisele aitasid kaasa ka meie toetajad: Ryobi Eesti, Plasmapro OÜ, Harju Elekter AS ja Meziko Industries OÜ. Suur tänu kõigile, kelle panus aitas robotit ehitada ja võistlusel osaleda!

Soovime meie kooli meeskonnale palju õnne!

Vaata võitlevaid roboteid SIIT!


Osalesime tehisintellekti teemalisel konverentsil Vilniuses

Oktoobrikuu koolivaheajal osales meie kooli huvijuht Tuuli Särekanno ja abiturient Liis Anette Pant rahvusvahelisel konverentsil Vilniuses, mille korraldajaks oli Saksa-Balti Tuleviku Sihtasutus. Konverentsi eesmärk on edendada Saksamaa, Ukraina ja Balti riikide noorte täiskasvanute vahelist koostööd ning arendada vastastikust mõistmist demokraatia ja inimõiguste alusel. Seekordne konverents toimus Vilniuse Ülikoolis ja Leedu Rahvusraamatukogus.

See oli juba kuues kord, mil noored eri riikidest konverentsil kohtusid. Varasemalt on üritust korraldatud nii Tallinnas, Tartus kui Riias, kuid sel aastal toimus see Vilniuses, kus keskenduti tehisintellekti (AI) teemadele. Arutlusel olid teemad alates potentsiaalsetest ohtudest kuni AI praktilise kasutuse võimalusteni. Lisaks Saksamaa ja Balti riikide esindajatele oli kohal osalejaid ka Kreekast, Prantsusmaalt, Belgiast, Hispaaniast, Brasiiliast ja mujalt.

Osalejad jaotati kahte gruppi: esimesed kuulusid GBYEN-i (The German-Baltic Youth Exchange Network), mis pakkus arutelusid ja koolitusi. Teine grupp alustas tööd juba kuu aega enne konverentsi, saades erinevaid ülesandeid ja teemasid, mille kohta esitada valitsustele ettepanekuid. Konverentsi käigus töötati teemadega, mis hõlmasid tehisintellekti võimalusi riigipõhiselt:

  • Leedu: AI rakendamine põgenike kaitseks ja humanitaarabi korraldamiseks
  • Läti: AI roll tervishoiu valdkonnas
  • Saksamaa: AI väärinfo leviku tõkestamisel
  • Eesti: AI rakendamine energia kasutamise reguleerimisel

Konverentsi lõpetasid gruppide ettekanded, mille raames esitati valmis ettepanekud, mida iga riik esitab oma vastavatele ametkondadele. Selline osalus pakub noortele reaalse võimaluse kaasa rääkida oma riigi valitsemises ja tuleviku kujundamises.

Konverentsil osalenud said osa kõrgetasemelisest programmist. Vilniuse Ülikooli aulas peetud pidulikul avaaktusel esinesid NATO kindralleitnant Jürgen-Joachim von Sandrart, Leedu kaitseminister ning mitmed suursaadikud ja Vilniuse Ülikooli professorid. Meelelahutusprogramm pakkus aardejahti Vilniuse vaatamisväärsuste vahel, Kaasaegse kunstimuuseumi külastust ning Läti rahvamuusika- ja tantsuansambli etteasteid. Viimasel õhtul toimus pidulik õhtusöök restoranis Neringa.

Kokkuvõttes pakkus konverents unustamatu kogemuse, andes võimaluse näha nii palju aktiivseid ja arukaid noori arutlemas tuleviku teemadel. Meie kool ootab põnevusega uusi võimalusi, et sellistesse üritustesse oma õpilasi kaasata.

Tuuli Särekanno


Oktoobris toimus stiilinädal

Nädal enne oktoobri koolivaheaega sai toimuma suurejooneline stiilinädal. Seekord tuli riietuda näiteks vanuriks, otsida välja retroriided, riietuda mõneks loomaks ning kõige menukamaks osutus tagurpidipäev. Ehk siis poisid riietusid tüdrukuteks ning vastupidi. Seekordsel stiilinädalal toimusid igal päeval ka demonstratsioonid, kus igaüks sai kõndida nagu moelaval ning oma kostüüme publikule eksponeerida. Oli neid, kes olid väga loomingulised ning oma riietusega väga palju vaeva näinud. Näiteks kunstiõpetaja Karin meisterdas taaskasutatud materjalidest loomapäeva tarbeks uhke konnamaski. Nädal pakkus palju lõbusaid hetki! Suur tänu kõigile julgetele osalejatele!


Tulevased sündmused:


29.11 Kunstinäituse avamine - 11. klassi poolt koostööpäeval valminud kunstiteosed
03.12 Luulekohvik
09.12 Kontsert 8.-12. klassile. Villu Vihermäe & Sander Mölder. Tšello, viola da gamba, DJ ja muusiku elu mitu suunda. Kell 13.00
11.12 Liikumiskavade show. Esinevad 7.-12. klassid.
16.12 Jõuluhommik - Christmas morning. 5.-9.klasside parimad etlejad loevad ingliskeelseid jõululuuletusi ja –jutte klassides
18.12 Jõululaat. Liikumiskavade demonstratsioon algklassidele.
19.12 Klasside jõuluüritused
20.12 Koolipere jõulukontsert Eesti Metodisti kirikus. Kell 11.00



Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalender



Logi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.