
20. aprillil toimus loodusainete päeval meie koolis mitmeid põnevaid ettevõtmisi.
Kuues klass tutvus Eesti maapõues leiduvate maavaradega. Uuriti maavarade kaitsmisega ning kasutamisega seotud küsimusi.
Üheteistkümnendikud uurisid matemaatika valemite ja seoste kasutamist loodusteadustes.
Seitsmendikud nautisid teadusetendust, mida viis läbi Tallinna Kristiine Gümnaasiumi keemia ja füüsika õpetaja Janno Puks. Teadusetendustes said õpilased terve tunni jooksul osa efektsetest tossu, värvimuutuste, vahu ja paukudega seotud katsetest. Samuti nähti seda, kuidas mõningaid materjale on võimalik muuta nähtamatuks ja kuidas teha salakirja, mida ainult teatud tingimustel lugeda saab.
Loodusainete päeva bioloogia tunni eesmärgiks oli arendada õpilaste vilumust mikroskoopidega töötamisel. Õpilased omandasid vajalikud võtted iseseisvalt preparaadi valmistamiseks. Bioloogiatund algas mikroskoobi ehituse tutvustuse ja peamiste töövõtete selgitamisega. Peegelvalgustusega mikroskoopide kasutamine preparaatide vaatlemiseks nõuab väga kindlaid töövõtteid ja liigutusi, mida õpilased tunni jooksul omandada said. Samuti oli õpilastel võimalus jälgida erinevate suurenduste mõju vaadeldavate preparaatide detailsusele.
Ajutise preparaadi valmistamiseks kasutasid õpilased erinevaid taimekudesid.
Lisaks vaadeldi püsipreparaate selgrootutest loomadest ning taimekudedest ja tutvuti hüdralooma (Hydra sp.), maksakaani (Fasciola hepatica), ainuraksete vetikate (Volvox sp.) ning erinevate õistaimede kudedega (juure- ja varre ristlõigud).
Loodusainete päeva korraldasid Anu Reha, Aveliis Post, Jana Kosk, Aivar Kauge ja Janno Puks.