EST ENG RUS

 


     


Robootikameeskonna edukas osalemine FIRST LEGO League finaalis

30.-31. märtsil toimus Elva spordihoones FIRST LEGO League 2023/24 hooaja finaalvõistlus, kus osales ka meie kooli robootikameeskond ÖÖKULLID. Kahe pika päeva jooksul võisteldi robotimängus, tutvustati kohtunikele innovatsiooniprojekti ja tehti koostööd mitmete teise meeskondadega. Kaasahaaravas robotimängus selgus parim tulemus alles kolmandas ehk otsustavas voorus ning sellest väljusid Öökullid parimatena, seega pälvisid nad kõrgeima skooriga robotimängu võidu. Meeskonda kuulusid: Sten Tammemäe, Marek Mäetalu, Oskar Sikk, Oskar Liivsoo, Oskar Tiffin, Kaarel Veesaar, Martin Kusman, Chanuth Senal Randilu Dissanayake, Joonatan Jung, Märten Jürgenson. 

Meeskonda Juhendab Lauri Vilibert.
 
Meeskonna tegemiste kohta saad vaadata lisainfot aadressilt www.fll.ee
 


Playbox

27. märtsil sai toimuma meie kooli teine Playbox. Seekordse ürituse teemaks oli "nostalgia". Näha ja kuulda sai vanu, tuntud hitte värvikates esitustes. Kõige populaarsemkas nostalgiliseks artistiks oli seekord ABBA, keda kasutati lausa kolmes etteastes. Üllatusesinejaks olid seekord ka õpetajad, kes esitasid ABBA pala "Waterloo". Žürii oli seekord muljetavaldav. Külaliseks žüriis oli Zoja Mellov, kes on muuhulgas lõpetanud Tallinna Koreograafiakooli ning Lavakunstikateedri ning külla tuli ka eelmise aasta võitjate grupp. Samuti veel ka Koit Tantsukooli esindaja ning meie kooli õppejuht Tiina Kerem ja õpetajad. I koha auhinna pani välja Kooker minipannkookide kohvik ning Fc Flora. Toetas Pagaripoisid. Suur tänu õpilasesindusele, kes valmistasid ja panid üles lavadekoratsioonid! Samuti olid nad abiks žüriisse külalise ning sponsori leidmisel. Suur tänu kõikidele osalejatele ja sponsoritele!

I koht - 4.b klass, Karavan "Pärlipüüdja"

II koht - õpilasesindus, Kihnu Virve "Merepidu"

III koht - 4.c klass Ice cream "Helista mulle mobiilile"


Märts on rahatarkuse kuu

Märts on rahatarkuse kuu, seega rääkisime ka meie sel kuul rohkem rahast. 6. klassidel on juba teist aastat võimalus õppida veidi põhjalikumalt rahatarkust RETKe tunnis. Kuid huvilisi on palju ka muudes klassides ning seega pühendasimegi mõned klassijuhatajatunnid just sellele teemale. Arutlesime, mis on rahatarkus ja kuidas tagada endale tulevikus paremad materiaalsed võimalused. Mängisime Cashy rahamängu, kus saab harjutada igapäevaeluga seotud otsuste langetamist ning katsetada erinevaid investeerimise võimalusi. Mäng annab kogemuse, mis võimalusi annab investeerimine ning mis võib juhtuda, kui liiga julgelt riske võtta.

27. märtsil külastas kooli Ott Raidla, kes töötab Nasdaq Tallinnas ehk Tallinna börsil kommunikatsiooni- ja turundusjuhina. 8, 10 ja 11. klasside õpilased said kuulata põnevat loengut investeerimisvõimalustest ning börsi tööpõhimõtetest. Pärast loengut soovisid mitmed õpilased veel eraldi oma küsimusi küsida, millele Ott Raidla lahkelt vastas. Suur tänu meie kooli külastamast!

Rahatarkuse õpetaja Tuuli Särekanno

 


Reigo Ahvena rütmide töötuba

Juba teist korda külastab meie kooli Reigo Ahven, kes viis õpilastele läbi Brasiilia rütmide töötoa. Seekord said sellest osa 8.-12. klasside õpilased. Trummi põristasid nii õpetajad kui õpilased. Meeleolukas muusikaline vahepala tõi koolipäeva tõelist rõõmu ja vaheldust! 

Üritus sai toimuma Unesco Koolikontserdite projekti raames. 


Märtsiküüditamise mälestuspäev

Sel aastal möödub 75 aastat märtsiküüditamisest. 25. märtsil süüdati küünlad nende mälestuseks, kes Siberisse viidi. Me ei tohi kunagi unustada minevikku, et mitte korrata seda tulevikus.

Meie kooli 9. ja 10. õpilased ning õpilasesinduse liikmed olid abiks küünalde süütamisel. Üritusele tuli ka Eesti Vabariigi president ning osadel õpilastel õnnestus ka temaga koos pildile jääda. 

Suur tänu õpetaja Eva-Tiina Põlluste, kes õpilasi üritusel osalema innustas.

Pildid: Inimõiguste Instituut ja Tuuli Särekanno


Tulevased sündmused:


19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderВойти

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.