EST ENG RUS

 


     


Rõõmsameelne Tihhon

Eelmisel kevadel, seoses sündmustega Ukrainas, liitusid meie armsa kooliperega õpilased Ukrainast. Nende hulgas ka rõõmsameelne, õppimishimuline ja kõigiga sõbralik Tihhon, kes õpib praeguseks Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 2.a klassis. Kuigi Tihhon on siinsesse kooliellu väga hästi sisse elanud, tunneb ta siiski puudust ka oma kodumaast ja koolist. 

Ukrainas õppis Tihhon programmi järgi, mis käsitles meie mõistes juba 5. klassi teemasid. Ilmselt ka sellest tingituna ning uudishimust maailma vastu tulenevadki Tihhoni säravad teadmised ning hoolsus, töökus ja püüdlikkus oma koolitöödes.

Kui Tihhon oma perega Eestisse saabus, siis õppis ta kõigepealt selgeks, kuidas Tallinnas liigelda. Talle jäävad uued teadmised kergelt meelde, seega oli see talle lihtne. Eesti inspireeris Tihhoni ka loominguliseks arenguks. Tihhon jätkas kodumaal alustatud peotantsutrennidega, milles ta on väga andekas. Tihhoni pere leidis Tallinnast oma kodumaa klubile sarnase õhkkonnaga tantsuklubi. Tulevikus on tal plaanis esineda Eesti peotantsu meistrivõistlustel. Lisaks võtab ta osa ka teatrirühma tegevustest ning tegeleb usinasti oma teatritegemiste toetamiseks vokaalsete võimete arendamisega.

Tihhon on tagasihoidlik poiss, kes ei ava ennast kohe, kuid ambitsiooni ja sihikindlust on tal piisavalt.  Tema kogus on juba 9 Eesti medalit. Vahel tuleb ette ka pingelisi olukordi, kus tuleb enne tantsupõrandale minekut kiiresti uus variatsioon selgeks õppida, kuid ta on alati sellega suurepäraselt hakkama saanud.

Tihhon koos oma perega on tänulik Eestile, koolile ja psühholoog Ivanile toetuse eest! Tihhonile jääb igaveseks meelde esimene päev Eesti koolis.

Tihhoni ema tsiteerides. „Aitäh! Te olete tõelised sõbrad! đŸ‡șđŸ‡Šâ€đŸ‡ȘđŸ‡Ș.“

Autorid: Tihhoni ema Hanna ja klassijuhataja Kadri Toming


Maalinäitus / KONNAD looduses

30. aprillil tähistati konnade päeva. Konnadel on sünnist ja suureks saamisest alates saba, kuid täiskasvanuks saades kaob see ära.

Tule ja vaata näitust koolis ja leia üles millisel konnal on saba ja millisel mitte. Kunstiringi õpilased on väga täpselt edasi andnud konna välimuse ja tema elukeskonna.

Juhendaja Epp Korp


Suurepärane tulemus ujumise teatevõistluselt

Põhja - Tallinna ja Kristiine linnaosa koolide ujumise teatevõistlustel saavutasid meie kooli 3.-5.klassi õpilased 3. koha ja 6.-7.klassi õpilased 1. koha.
Võistkondades esindasid meie kooli: 3.-5.klass: Isabel Kivi 5b; Elisabeth Solodilov 5d; Mirtel Üle 5a; Mathias Ehamäe 5a; Lennart Markus Talts 5d; Ants Karu 5b.
6.-7.klass: Mirtel Pommer 5a; Helena Osolainen 7a; Eva Rebeka Rõbakova 7b; Richard Siilivask 6d; Torm Vinkel 6a; Chris Pukk 7d.
 
Kehalise kasvatuse õpetaja Raina Luhakooder


Konverents jätkusuutlikult mõtlevale noorele

Tallinna Kristiine gümnaasiumi õpilased võtsid aktiivselt osa Tallinna Haridusameti loodus -ja keskkonnahoiu teema-aasta konkurssidest ja olid kutsutud Tallinna Botaanikaaeda õpilaskonverentsile.

Elerin Aavik (9.c) saatis Palmimajja üles pandud õpilastööde näitusele enda loovtöö fotonäituse mesindusest ja mesilastest. (Juhendaja Marko Veinbergs)

Frank Lillemaa (7.d) ja Mirko Pihl (7.c) said tunnustuse loovprojektide konkursil loodusfotode eest, mis jäädvustati TKG koostööpäeva raames fotojahilt „Inimesega ja inimeseta“. (Juhendajad Liivia Enneveer ja Marko Veinbergs)

Laureen Rist (6.a), keda tunnustati ringmajandusele keskenduva loovprojekti eest, pidas kõne enda teosest, mis sündis taaskasutatud materjalidest.

(Juhendajad Karin Luuk, Epp Korp ja Tuuli Särekanno)

Uurimistööde konkursil sai tunnustuse Rain Martin Ohlau, kes pidas maha sütitava, teadusliku ja targa huumoriga vürtsitatud kõne bakteritest meie elukeskkonnas. (Juhendaja Marko Veinbergs)

Konverentsil osalejad said osa mitmekülgsest päevast – kuulati parimate tööde autorite harivaid ja mõtlemapanevaid ettekandeid, tutvuti botaanikaaia ekspositsioonidega koos Urmas Laansooga ning samblike salaeluga koos TÜ teaduri Polina Degtjarenkoga. Esimest korda sai näha ka Rohepealinn Tallinna maskotti Kimmut.

Tekst Marko Veinbergs

Fotod Tuuli Särekanno


Reigo Ahvena rütmide töötuba

Reigo Ahven on tuntud trummar ning meie kooli 5. ja 6. klasside õpilastel oli tore võimalus Unesco koolikontserdite projekti raames osaleda tema rütmide töötoas. Kaasa oli toodud hulgaliselt suuri ja väikseid trumme ning muid rütmipille. Õpilastest ja õpetajatest moodustati kokku uhke trummide ansambel.

Meeleolukas töötuba pakkus põnevust ning andis ülevaate, kui värvikat muusikat saab teha kasutades ainult rütmipille.

 


Tulevased sĂŒndmused:


27.05 9. klasside lÔpukell
28.05 12. klasside lÔpukell
29.05 Loov- ja uurimistööde kaitsmine
31.05 1.-4. ja 6. klassidel TORE mĂ€ngude pĂ€ev; ÜlejÀÀnud klassidel (v.a lĂ”puklassid) liikumispĂ€ev
03.-04.06 Algklasside robootikapÀevad
06.06 Algklasside seiklusmÀng
08.06 Kooliaasta lÔpuaktused
(v.a. 9. ja 12. klassid)
Kell 11.00 1.-4. klasside aktus
Kell 12.00 5.-8, 10.-11. klasside aktus

08.06 Vilistlaste kokkutulek - piletid mĂŒĂŒgil Fientas
16.00 avatakse uksed
16.30 juubelipingi avamine
17.00 kontsert
19.00-23.00 Risto Paiste bĂ€nd, oksjon/ĂŒllatused

19.06 PÔhikooli lÔpuaktused kell 12.00
GĂŒmnaasiumi lĂ”puaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sĂŒndmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.